Plastové okno Salamander Streamline 76

Technická špecifikácia

 • profil triedy „B“,
 • 5-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 76 mm,
 • profily štandardne spájané inovatívnou technológiou V-Perfect,
 • blokácia nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • rohové mikrovetranie v štandarde (okno RU),
 • kovanie štandardne vybavené 6 bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
 • systém vybavený dvomi tesneniami,
 • v štandardnej verzii otvorená oceľ s hrúbkou 1,5 mm,
 • biele, hnedé a karamelové jadro,
 • k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
 • zasklenie sklami do hrúbky 49 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • možnosť použitia hliníkových krytov,
 • možnosť výroby okien s rámom na rekonštrukciu,
 • možnosť použitia skrytého kovania. 

Technológia

Okná vyrobené na základe systému Streamline 76 odporúčame vybaviť difúzormi z našej ponuky. Ponúkame širokú škálu tlakových a hygroskopických difúzorov. Súčasťou našej ponuky sú aj kľučky Hoppe Secustik s kľúčom a štýlové kľučky Moonline. Okná je vhodné doplniť otváracou brzdou ovládanou kľučkou. Ňou je možné jediným pohybom ruky otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Stačí otočiť kľučku o 45 stupňov nadol. Toto nezvyčajne pohodlné riešenie umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Na okná, ku ktorým môžu mať prístup deti, odporúčame namontovať kovanie s tzv. anglickým vyklápaním. V tomto prípade môže rodič ľahko zablokovať možnosť otvárania okna, ale ponechať možnosť jeho vyklopenia. 

Ak chcete získať originálny vzhľad okien, môžete ich vybaviť stĺpikmi, ktoré rozdeľujú tabuľu skla na menšie časti. Ponúkame stĺpiky medzi sklo aj nalepované. Obidva typy stĺpikov môžu mať ľubovoľnú farbu z palety farieb Salamander, čím ich môžeme ľahko prispôsobiť farbe okenných profilov.

Bežný okenný stĺpik sa odporúča nahradiť pohyblivým stĺpikom so šírkou 62 mm. Ide o mimoriadne inovatívne riešenie, ktoré používateľovi poskytne po otvorení okna nerušený voľný priestor. Stĺpik je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. 

Tým, ktorí oceňujú súkromie a ochranu pred nadmerným slnečným žiarením, odporúčame okná vybaviť roletami Screen. Rolety Screen sú jedným z najštýlovejších spôsobov ochrany miestností pred nadmerným prehrievaním. Materiál, z ktorého sú vyrobené, absorbuje a odráža veľkú časť slnečných lúčov. Vďaka tomu je používateľ schopný udržiavať komfortnú teplotu vo vnútri budovy.

Bezpečnosť

Bezpečnosť okien skutočne závisí od mnohých faktorov. Prvým z nich a zároveň jedným z najdôležitejších je nepochybne výber kovania. Pri výrobe okien v systéme Streamline 76 používame kovanie Multi-Matic, najlepšie riešenie z ponuky známeho rakúskeho výrobcu Maco.

Už v štandarde sú okná vybavené štyrmi bodmi ochrany proti vlámaniuna jednom krídle, čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku a blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Okrem toho tu zohráva dôležitú úlohu aj vnútorný centrálny prítlak. Prítlak zaistí nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Na želanie zákazníka môžeme okno vybaviť takými prvkami, aby spĺňalo požiadavky tried WK1 a WK2.

V budovách, ktoré sú zvlášť vystavené riziku vlámania, odporúčame nainštalovať okenné snímače alebo poplachové slučky v skleOkenné snímače sú magnetické snímače pohybu. V takomto prípade už aj minimálne posunutie okenného kovania spustí poplach. Poplachová slučka sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Energetická úspora

Energeticky úsporné okná s vysokou tepelnou a akustickou izoláciou. Už v štandardnej výbave poskytujú okná Streamline 76 optimálnu ochranu. Jednokomorové zasklenie, dve tesnenia, profil so stavebnou hĺbkou 76 mm robia z okien efektívnu bariéru proti úniku tepla zvnútra.

V záujme zvýšenia tepelného pohodlia odporúčame okná doplniť trojsklom a teplým rámikom. Ponúkame teplé dištančné rámiky s najlepšími parametrami. Sú vyrobené z izolačného materiálu so špeciálnymi termoizolačnými vlastnosťami, obohateného o tenkú vrstvu špeciálnej fólie, ktorá umožňuje úplne eliminovať únik tesniacich plynov a vznik vodných pár. Vďaka svojej konštrukcii teplé rámiky z našej ponuky nielenže zlepšujú izoláciu skla, ale aj zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát.

Okná vyrobené na báze systému Streamline 76 odporúčame doplniť sklami Climaplus 4S. Toto je inovatívne riešenie. Sklo Climaplus 4Sprepúšťa oveľa menej slnečnej energie, vďaka čomu môžete v lete ľahko udržiavať príjemnú vnútornú teplotu a znížiť náklady na klimatizáciu. V zime bude sklo efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

Estetika

Okná vyrobené na báze profilov uznávaného nemeckého výrobcu vytvárajú nové štandardy v oblasti dlhodobej životnosti a kvality povrchovej úpravy. Vyznačujú sa výnimočnou snehobielou farbou. Lesklé profily vyrobené z PVC najvyššej kvality sa ľahko udržiavajú čisté a sú odolné voči poveternostným podmienkam.

Ak chcete oknám dodať individuálny charakter a prispôsobiť ich vzhľadu fasády aj interiéru budovy, ponúkame vám výber fólií. Okná z našej ponuky sú dostupné v desiatkach farieb a imitácií dreva. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Veľmi zaujímavým riešením je aj fóliovanie full colour. Je nielen zárukou estetickosti, ale aj jednoliatej štruktúry, trvácnej farby a precízneho vyhotovenia. V tomto prípade fóliujeme nielen rám, ale aj odrážky, hrany krídel a ďalšie okenné prvky. Fóliovanie full colour je dostupné len pri výbere farieb imitujúcich drevo.

Nezvyčajne estetický vzhľad oknám určite dodá kovanie Multi-Power, tzv. skryté kovanie. Všetky prvky kovania sú v tomto prípade skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla. Závesy používané v prípade skrytého kovania sú charakteristické vyššou nosnosťou a samotné okno získava vlastnosti odolnosti proti vlámaniu. Sú tiež teplejšie, pretože skryté kovanie zabraňuje vzniku tepelných mostov.

Neobyčajne zaujímavý vzhľad môžu oknám dodať hliníkové kryty Aluskin. Vytvárajú kombináciu praktických výhod charakteristických pre okná z PVC s moderným dizajnom typickým pre hliníkové okná. Kryty sú dostupné v celej palete farieb RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov. 

Pri výrobe okien nielenže používame komponenty najvyššej kvality, ale aj dbáme na to, aby samotný technologický proces fungoval podľa najvyšších štandardov. Strojový park, ktorý máme k dispozícii, nám umožňuje vyrábať okná najmodernejšími technológiami, akou je aj technológia V-Perfect. Je to inovatívny systém spájania okenných profilov z PVC, pri ktorom sú zvary prakticky neviditeľné.

Farby