Plastové okno EkoSun 70

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • 6-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 70 mm,
 • biele, hnedé a karamelové jadro,
 • systém vybavený 2 tesneniami,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • rohové mikrovetranie v štandarde (okno RU),
 • zasklenie sklami do hrúbky 45 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • kovanie v štandarde, vybavené dvomi bodmi ochrany proti vlámaniu na jedno krídlo,
 • k dispozícii vo verzii s krídlom Round-Line alebo Soft-Line,
 • možnosť montáže skrytého kovania. 

Technológia

Veľmi často je jediným spôsobom, ako zabezpečiť správne vetranie v budove, inštalácia difúzorov. Difúzory zabezpečujú aj v zatvorenej polohe okna konštantný prísun čerstvého vzduchu. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Pri hľadaní účinnej ochrany proti hmyzu sa oplatí zvoliť si sieťky proti hmyzu. V závislosti od vašich potrieb ponúkame rámové, posuvné, dverové a rolovacie sieťky.

Ochranu pred zmenami počasia, súkromie a ochranu pred zlodejmi vám zabezpečia vonkajšie žalúzie. V závislosti od štádia procesu investície odporúčame adaptívne, podomietkové alebo nadomietkové žalúzie.

Štandardné okenné kovanie odporúčame vybaviť ďalšími prvkami, ktoré zvýšia jeho funkčnosť. Pri výbere sa určite oplatí siahnuť po otváracej brzde ovládanej kľučkou. Vďaka nej je možné po otočení kľučky o 45 stupňov nadol otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Tento mechanizmus umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Na väčší komfort však odporúčame okno doplniť viacstupňovým vyklápaním, vďaka čomu používateľ získa možnosť nastaviť sklon vyklopenia krídla. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke. Umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Ak chcete zabezpečiť okno pred jeho otváraním, ale zároveň ponechať možnosť jeho vyklápania, je potrebné okno vybaviť tzv. anglickým kovaním.

Bezpečnosť

Estetické hodnoty okien vyrobených na základe systému Eko Sun 70 sú kombinované s technickými parametrami. Systém má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a poskytuje veľké konštrukčné možnosti. Osadený trojsklom teplým dištančným rámikom sa stane naozaj výborným tepelným izolátorom. Poskytuje tiež dobrú ochranu proti vlámaniu.

Štandardne sú okná Eko Sun 70 vybavené rozsiahlym kovaním. V štandarde je kovanie vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniučapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Tieto prvky poskytujú optimálnu ochranu. Bezpečnosť používania zaručí zablokovanie nesprávnej polohy kľučky, ktorá je štandardne montovaná na krídlovo-výklopné okná.

Na želanie zákazníka môžeme okno vybaviť kovaním, ktoré spĺňa požiadavky na kovanie tried WK1 a WK2. Ak chcete zvýšiť triedu odolnosti proti vlámaniu, okno by malo byť vybavené aj kľučkou Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučky Hoppe Secustik sú vybavené patentovaným blokovacím mechanizmom, ktorý je integrovaným základným zabezpečením sťažujúcim posunutie okenného kovania zvonka. Dodatočná bezpečnosť vo forme kľúča nám tiež zaručí, že sa okno neotvorí zvnútra.

Aby sme ešte viac zvýšili triedu bezpečnosti okien, môžeme ich vybaviť bezpečnostným sklomtvrdeným sklom, kontaktnými snímačmi alebo poplachovou slučkou. Kontaktné snímače sú magnetické snímače otvorenia okna, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení polohu. Poplachová slučka sa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Estetika

Dnešné technológie a dostupné možnosti umožňujú, že sa okná stali jedným z hlavných dekoratívnych prvkov budovy.

Profily systému Eko Sun 70 sú k dispozícii v dvoch variantoch (Soft-Line a Round-Line), vďaka čomu vytvárajú skvelé možnosti rozmiestnenia. Sú k dispozícii v širokej škále hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Okná môžu mať fóliu z jednej stranydvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Použitie dvoch farebných fólií umožní prispôsobiť vzhľad okna vzhľadu fasády aj dizajnu interiéru. Profily môžu mať inú farbu zvonka a inú zvnútra.

Zaujímavým návrhom, ktorý určite zvýši estetickú hodnotu okien, je kovanie Multi-Power – obľúbené skryté kovanie. Úplne neviditeľné závesy sú synonymom kovania novej generácie. Okrem estetických vlastností kovania Multi-Power si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Kovanie možno použiť na oknách so zvýšenou triedou odolnosti proti vlámaniu a zabezpečí, že okno tesní. Vyznačuje sa aj vyššou nosnosťou. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania okna.

Okno môžeme vyrobiť s pevným alebo pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik je prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni. 

Farby