Plastové okno EkoSun 7

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • voliteľne v ponuke aj profily triedy A,
 • 7-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 81 mm,
 • biele, hnedé a karamelové jadro,
 • systém vybavený 3 tesneniami,
 • kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
 • zasklenie sklami do hrúbky 55 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • k dispozícii vo verzii s krídlom Classic-line,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • rohové mikrovetranie v štandarde (okno RU),
 • kovanie v štandarde vybavené dvomi bodmi ochrany proti vlámaniu na jedno krídlo,
 • možnosť výroby okien s pevným alebo pohyblivým stĺpikom,
 • odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

Technológia

Veľmi často je jediným spôsobom, ako zabezpečiť správne vetranie v budove, inštalácia difúzorov. Difúzory zabezpečujú aj v zatvorenej polohe okna konštantný prísun čerstvého vzduchu. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Pri hľadaní účinnej ochrany proti hmyzu sa oplatí zvoliť si sieťky proti hmyzu. V závislosti od vašich potrieb ponúkame rámové, posuvné, dverové a rolovacie sieťky. Ochranu pred zmenami počasia, súkromie a ochranu pred zlodejmi vám zabezpečia vonkajšie žalúzie. V závislosti od štádia procesu investície odporúčame adaptívne, podomietkové alebo nadomietkové žalúzie.

Štandardné okenné kovanie odporúčame vybaviť ďalšími prvkami, ktoré zvýšia jeho funkčnosť. Pri výbere sa určite oplatí siahnuť po otváracej brzde ovládanej kľučkou. Vďaka nej je možné po otočení kľučky o 45 stupňov nadol otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Tento mechanizmus umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Na väčší komfort však odporúčame okno doplniť viacstupňovým vyklápaním, vďaka čomu používateľ získa možnosť nastaviť sklon vyklopenia krídla. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke. Umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Ak chcete zabezpečiť okno pred jeho otváraním, ale zároveň ponechať možnosť jeho vyklápania, je potrebné okno vybaviť tzv. anglickým kovaním.

Bezpečnosť

Vlamači poznajú skutočne veľa spôsobov, ako sa dostať dovnútra budovy. Najčastejšie sa pokúšajú vstúpiť dnu cez okná. Ponúkame množstvo okenných doplnkov, ktoré zvýšia ich triedu odolnosti proti vlámaniu. Okná vytvorené na báze systému Eko Sun 7 ponúkajú v tejto oblasti veľké možnosti.

Štandardne sú okná Eko Sun 7 vybavené rozsiahlym kovaním. V štandarde je kovanie vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniučapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Tieto prvky poskytujú optimálnu ochranu. Bezpečnosť používania zaručí zablokovanie nesprávnej polohy kľučky, ktorá je štandardne montovaná na krídlovo-výklopné okná.

Na želanie zákazníka môžeme okno vybaviť kovaním, ktoré spĺňa požiadavky na kovanie tried WK1 a WK2. Ak chcete zvýšiť triedu odolnosti proti vlámaniu, okno by malo byť vybavené aj kľučkou Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučky Hoppe Secustik sú vybavené patentovaným blokovacím mechanizmom, ktorý je integrovaným základným zabezpečením sťažujúcim posunutie okenného kovania zvonka. Dodatočná bezpečnosť vo forme kľúča nám tiež zaručí, že sa okno neotvorí zvnútra.

Aby sme ešte viac zvýšili triedu bezpečnosti okien, môžeme ich vybaviť bezpečnostným sklomtvrdeným sklom, kontaktnými snímačmi alebo poplachovou slučkou. Kontaktné snímače sú magnetické snímače otvorenia okna, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení polohu. Poplachová slučka sa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Energetická úspora

Tým, ktorí hľadajú riešenia šetriace energiou, odporúčame okná v systéme Eko Sun 7. Seven je produkt odporúčaný pre pasívne stavby. Trojitý systém tesnenia robí z okien skvelý izolátor. Vďaka tretiemu tesneniu vznikla tzv. suchá komora, v ktorej funguje kovanie. Kovanie nie je vystavené vlhkosti, preto sa vyznačuje oveľa dlhšou životnosťou. Stavebná hĺbka 81 mm vytvára obrovské možnosti zasklenia. Okná sa odporúča doplniť trojsklom teplým dištančným rámikom.

Teplé rámiky sú vyrobené z kompozitného izolačného materiálu. Zlepšujú izoláciu okien a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár, ktorá môže počas zimy zamrznúť. To môže spôsobiť námrazu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi rámom a sklom.

Môžete sa posunúť ešte o krok vyššie a využiť jednu z najnovších položiek v našej ponuke – sklá Climaplus 4S so selektívnym povlakom. V lete sklo prepúšťa dovnútra budovy dvakrát menej slnečnej energie a v zime bude izolátorom pred únikom tepla zvnútra. Sklo Climaplus 4S sa odporúča predovšetkým na použitie vo väčších výškach s veľkým presklením na južnej, juhozápadnej a juhovýchodnej strane.

Estetika

Vynikajúce tepelné a akustické vlastnosti – to však nie sú jediné vlastnosti okien vyrobených na základe systému Eko Sun 7. Veľké komory umožňujú použitie pevných oceľových výstuží, ktoré poskytujú výnimočnú stabilitu konštrukcie. Okná sa odporúčajú používať v rodinných domoch aj bytovkách.

Systém Seven vytvára veľké možnosti – z hľadiska funkčnosti aj estetickosti. Okná sú čoraz viac aj ozdobným prvkom interiéru alebo fasády. Základnou možnosťou dodať oknám individuálny štýl je výber farby a štruktúry fólie. Disponujeme širokou škálou hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Súčasná technológia nám umožňuje aplikovať fóliu z jednej stranydvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné.

Okná vytvorené na báze systému Eko Sun 7 ponúkajú možnosť použiť pohyblivý stĺpik. Oplatí sa zvoliť si ho, a nielen preto, že dodá oknu nezvyčajne originálny vzhľad. Je to aj mimoriadne praktické riešenie. Pohyblivý stĺpik je prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni. 

Farby