Plastové okno EkoSun 6

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • 6-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 81 mm,
 • biele, hnedé a karamelové jadro,
 • systém vybavený 2 tesneniami,
 • k dispozícii vo verzii s krídlom Soft-line,
 • zasklenie sklami do hrúbky 55 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • rohové mikrovetranie v štandarde (okno RU),
 • kovanie v štandarde vybavené dvomi bodmi ochrany proti vlámaniu na jedno krídlo,
 • možnosť výroby okien s pevným alebo pohyblivým stĺpikom,
 • odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

Technológia

Veľmi často je jediným spôsobom, ako zabezpečiť správne vetranie v budove, inštalácia difúzorov. Difúzory zabezpečujú aj v zatvorenej polohe okna konštantný prísun čerstvého vzduchu. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Pri hľadaní účinnej ochrany proti hmyzu sa oplatí zvoliť si sieťky proti hmyzu. V závislosti od vašich potrieb ponúkame rámové, posuvné, dverové a rolovacie sieťky.

Ochranu pred zmenami počasia, súkromie a ochranu pred zlodejmi vám zabezpečia vonkajšie žalúzie. V závislosti od štádia procesu investície odporúčame adaptívne, podomietkové alebo nadomietkové žalúzie.

Štandardné okenné kovanie odporúčame vybaviť ďalšími prvkami, ktoré zvýšia jeho funkčnosť. Pri výbere sa určite oplatí siahnuť po otváracej brzde ovládanej kľučkou. Vďaka nej je možné po otočení kľučky o 45 stupňov nadol otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Tento mechanizmus umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Na väčší komfort však odporúčame okno doplniť viacstupňovým vyklápaním, vďaka čomu používateľ získa možnosť nastaviť sklon vyklopenia krídla. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke. Umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Ak chcete zabezpečiť okno pred jeho otváraním, ale zároveň ponechať možnosť jeho vyklápania, je potrebné okno vybaviť tzv. anglickým kovaním.

Estetika

Moderný dizajn okien vyrobených na základe systému Eko Sun 6 im dodáva jedinečný charakter. Tento produkt je mimoriadne univerzálny. Umožňuje použitie širokého sortimentu zasklievacích blokov – od štandardných až po zvukotesné a bezpečnostné. Profily so stavebnou hĺbkou 81 mm umožňujú použitie zasklenia s hrúbkou až do 54 mm. Hrubé profily poskytujú nielen veľké možnosti zasklenia, ale aj konštrukčnú stabilitu.

Okno sa dá vyrobiť s pevným alebo pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpikje prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni. 

Ak chcete rozlíšiť okná od ostatných alebo ich prispôsobiť vzhľadu fasády a interiéru, odporúčame vám dekoratívne fólie. Okná vyrobené systémom Eko Sun 6 môžu mať jednu z desiatok hladkých farieb alebo farieb imitujúcich drevo z našej ponuky. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Dvojfarebným fóliovaním okno získava inú farbu okna zvonku a zvnútra. Ide o mimoriadne praktické riešenie.

Energetická úspora

Estetické hodnoty okien vyrobených na základe systému Eco Sun 6 sú kombinované s technickými parametrami. Systém má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a poskytuje veľké konštrukčné možnosti. Profily so stavebnou hĺbkou 81 mm umožňujú použitie zasklenia s hrúbkou až do 54 mm.

Aby sa dosiahli najvyššie tepelnoizolačné parametre, okná Eco Sun 6 odporúčame osadiť trojsklom teplým dištančným rámikom. Teplé rámiky sú vyrobené z kompozitného izolačného materiálu. Zlepšujú izoláciu okien a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár, ktorá môže počas zimy zamrznúť. To môže spôsobiť námrazu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi rámom a sklom.

Zasklenie Climaplus 4S rovnako zlepšuje tepelné parametre okien. Sklá majú selektívny povlak, ktorý znižuje nielen náklady na vykurovanie, ale aj náklady na klimatizáciu miestností v teplom počasí. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať v miestnosti príjemnú vnútornú teplotu. V zime bude sklo Climaplus 4S efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

Okná vyrobené na základe systému Eko Sun 6 sú tiež veľmi dobrou bariérou pred hlukom šíriacim sa zvonka. Akustickú izoláciu okien môže zvýšiť použitie zvukotesného zasklenia.

Okná sa vyznačujú aj vysokou úrovňou vodotesnosti. Ani v prípade extrémnych zmien poveternostných podmienok nie je možné, aby voda vnikla do budovy.

Farby