Plastové okno Aluplast Monoblock

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • stavebná hĺbka rámu 102 mm, 122 mm, 142 mm alebo 162 mm,
 • 5-komorová konštrukcia krídla,
 • systém 2 tesnení,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandardnej výbave (okno RU),
 • kovanie v štandardnej výbave s dvomi bodmi odolnosti voči vlámaniu na jednom krídle,
 • možnosť zasklenia sklami s hrúbkou do 41 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • možnosť použitia skrytého kovania,
 • možnosť vyhotovenia skrytého odvodnenia,
 • možnosť montáže centrálnej kľučky,
 • možnosť použitia otváracej brzdy ovládanej kľučkou,
 • možnosť spojenia rámu s rôznymi typmi krídel (Soft-line alebo Soft-line).

Technológia

Zvyčajne sa budovy zatepľujú zvonka. Niekedy však majú investori iné očakávania. Stáva sa, že sa budovy zatepľujú zvnútra. Je to praktické riešenie, ale problém môže nastať pri výmene okien. Typické okenné systémy nie sú do takýchto podmienok vhodné. Na takýto systém zateplenia budov sa vyrábajú rámy Monoblock. 

Možnosť voľby hrúbky rámov (102 mm, 122 mm, 142 mm alebo 162 mm) umožňuje ich vhodný výber v závislosti od hrúbky zateplenia. Špeciálna lišta umiestnená z vonkajšej strany rámu esteticky maskuje izoláciu po celom obvode okna, čím sa eliminuje možnosť vzniku tepelných mostov. Vnútorná príruba rámu zabezpečuje estetickú montáž zvnútra miestnosti bez potreby sadrovania.

Funkčnosť nie je jedinou črtou okien vyrobených na základe systému Monoblock. Je ňou aj bezpečnosť. Už v štandardnej výbave majú okná dva závesy odolné voči vlámaniu na jednom krídle, čapy sťažujúce vlámanie s reguláciou prítlaku, blokovanie nesprávnej polohy kľučky a vnútorný centrálny prítlak. Konečný výber kovania však závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. Ponúkame aj kovanie triedy WK1 alebo WK2. Ak chcete získať okno s najvyššími bezpečnostnými parametrami, odporúčame ho vybaviť sklom odolným voči vlámaniu alebo tvrdeným sklom a kľučkami Hoppe Secustik s kľúčom.

V záujme zachovania dostatočného vetrania v miestnostiach sú všetky nami vyrábané krídlovo/výklopné okná doplnené mikrovetraním v rohu. Po presunutí kľučky o 45 stupňov sa krídlo odsunie z rámu o niekoľko milimetrov, čím sa umožní takzvané štrbinové vetranie.

Špeciálne doplnky

Okná typu Monoblock sa vďaka svojej hrúbke vyznačujú dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Štandardne sú dostupné s dvojsklom. Ak chcete znížiť koeficient tepelného priestupu Uw, oplatí sa do nich vsadiť trojsklo. Odporúčame aj teplé dištančné rámiky z našej ponuky. Vyrobené z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár.

Okná môžu byť vybavené aj brzdou v kľučke, kľučkami s kľúčom, sieťkami proti hmyzu a ďalším príslušenstvom. Investorom, ktorí chcú, aby ich okná získali o niečo elegantnejší vzhľad, odporúčame doplniť okná ozdobnými stĺpikmi. Stĺpiky plnia hlavne dekoratívnu funkciu. Z našej ponuky môžeme použiť okrem iného vnútrosklenné stĺpiky a tiež nalepované stĺpiky. V závislosti od typu vybraných stĺpikov sú umiestnené medzi sklenené tabule alebo nalepené na povrch skla.

Okná vyrobené na základe systému Monoblock môžu byť vybavené kovaním Multi-Power, tzv. skrytým kovaním. Mechanizmy, ktoré sa v ňom používajú, umožňujú ľahko skryť všetky prvky kovania v zlome okna. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla.

Farby