Plastové okno Aluplast IDEAL 5000

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • 5-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 70 mm,
 • v štandarde otvorená oceľ s hrúbkou 1,5 mm,
 • kovania pracujú v tzv. suchej komore,
 • čo zvyšuje ich životnosť,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • kovanie štandardne vybavené dvomi bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
 • možnosť výroby rámu vo verzii Slim,
 • biele a hnedé jadro,
 • možnosť výroby inovatívnou technológiou V-Perfect,
 • systém vybavený 3 tesneniami,
 • zasklenie sklami do hrúbky 41 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
 • k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
 • možnosť použitia hliníkových krytov Aluskin,
 • možnosť použitia skrytého kovania,
 • možnosť montáže centrálnej kľučky na polovične lícovanom krídle.

Technológia

Technológia je to, čo nás odlišuje. Nové výrobné štandardy okien a dverí hrajú dôležitú úlohu v bezpečnosti a snúbia sa s nezvyčajným dizajnom.

Nové štandardy vstupujú okrem iného aj do sféry zasklenia. Nami odporúčané zasklenie Climaplus 4S so selektívnym povlakom zaručuje optimálnu teplotu v miestnosti. V lete chráni pred nadmerným prehrievaním interiérov a v zime je účinnou bariérou proti úniku tepla.

Moderná technológia vstupuje aj do oblasti kovaní. Môžete si vybrať medzi štandardným a moderným dizajnom a estetickosťou. Pre tých, ktorí oceňujú najvyššiu estetickosť, sme pripravili špeciálnu ponuku kovaní Multi-Power. Všetky prvky tohto kovania sú skryté v okennom zlome a po zatvorení okna ich vôbec nevidno.

Odporúčame tiež pohyblivý stĺpik, ktorý zabezpečí, že po otvorení okna necloní svetlo. Stĺpik je trvalo upevnený k jednému z krídel. V systéme Ideal 5000 sa štandardne montuje pohyblivý stĺpik so šírkou 64 mm. Môžete však použiť širší variant – 84 mm.

Veľmi zaujímavou ponukou sú aj sieťky proti smogu. Sieťky proti smogu chránia nielen pred smogom, ale aj hubami, morskou soľou, semenami rastlín, peľom, roztočmi, hmyzom, a dokonca pred sprejmi, dymom alebo prachom. V zime sú ideálnou ochranou proti smogu, na jar sú záchranou pre alergikov a v lete plnia úlohu sieťky proti hmyzu. Sieťky proti smogupredstavujú testované a overené riešenie, ktoré si zachováva svoje filtračné vlastnosti 3 roky.

Bezpečnosť

O bezpečnosť našich okien sa stará predovšetkým to, čo nie je viditeľné voľným okom, t. j. ich kovanie. Okná vybavené väčším počtom závesov odolných proti vlámaniu, blokovaním otočenia kľučky, štítkom odolným proti odvŕtaniu, závesmi so zvýšenou odolnosťou zabezpečia, že konštrukcia získa optimálnu ochranu proti vlámaniu. Ponúkame tiež kovanie spĺňajúce požiadavky tried WK1 WK2.

Okná vyrobené na základe systému Ideal 5000 sú v štandarde vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Konečný výber kovania však závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. V štandarde je kovanie vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu a čapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Dôležitým prvkom je aj vnútorný centrálny prítlak. Prítlak zaistí nielen bezpečnosť, ale aj ľahký chod okenných krídel. Štandardne dopĺňa všetky kovania krídlovo-výklopných okien blokovanie nesprávnej polohy kľučky, ktorá je integrovaná so zdvíhačom krídla.

Ak je v budove nainštalovaný alarm, odporúčame okno doplniť kontaktnými snímačmi alebo poplachovými slučkami v skle. Kontaktné snímače sú magnetické snímače otvorenia okna, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení svoju polohu. Poplachová slučka sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Okná je bez problémov možné doplniť aj bezpečnostným alebo tvrdeným sklom. Ak sa chcete postarať o svoju bezpečnosť, mali by ste tiež siahnuť po kľučkách Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučky sú vybavené patentovaným blokovacím mechanizmom, ktorý zvyšuje ochranu okna proti tzv. inteligentnému vlámaniu.

Energetická úspora

Investícia do izolačných okien je návratná. Aby ste sa uistili, že produkt zodpovedá očakávaniam z hľadiska tepelnej izolácie a zvukovej izolácie, je potrebné dbať nielen na výber správneho profilu, ale aj na odporúčané príslušenstvo.

Okná vyrobené na základe systému Ideal 5000 majú stavebnú hĺbku 70 mm a umožňujú zasklenie sklami do hrúbky 41 mm. Štandardne sa okná vyrábajú s dvojsklom, ale môžete ich úspešne nahradiť trojsklom. Takáto zmena umožní znížiť koeficient tepelného priestupu okna. Stojí za zmienku, že čím nižší je koeficient, tým vyššie sú úspory na poplatkoch za tepelnú energiu. Ďalším prvkom, ktorý nám umožní znížiť hodnotu Uw, je teplý dištančný rámik. Vyrobené z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár na skle, ktoré môžu počas zimy zmrznúť, čo spôsobuje tvorbu ľadu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most v spoji rámu a skla.

Hrubší profil, trojsklo, teplý rámik – to sú prvky, ktoré majú vplyv nielen na tepelnú izoláciu, ale aj na zvukovú izoláciu. Aby okná efektívne tlmili hluk prichádzajúci zvonka, mali by byť vyrobené z profilu s hrúbkou najmenej 70 mm. Mali by mať aspoň tri tesnenia. Okno systému Ideal 5000 perfektne zodpovedá myšlienke okna, ktoré chráni proti hluku. Na akustické vlastnosti okien má nemalý vplyv aj zasklenie. Tým, ktorí hľadajú zvukotesné okná, odporúčame, aby si dali okná vybaviť špeciálnymi tabuľami tlmiacimi zvuk. Poskytujú najvyššiu úroveň ochrany proti hluku.

Estetika

Originálne a štýlové okná, ktoré prekonajú bežné schémy a štandardné riešenia? Systém Ideal 5000 vytvára skvelé možnosti. Výberom jeho verzie a doplnením vhodného príslušenstva môžete získať výnimočne elegantné riešenie, ktoré vás bude tešiť mnoho rokov.

Štýlový vzhľad a presvetlenie miestnosti vám zaručí systém Ideal 5000 Slim. Rám vo verzii Slim sa môže použiť vo verzii Soft-line (rovné krídlo) aj Round-line (zaoblené krídlo). Má výšku 70 mm. Je nižšia ako štandardná výška tohto systému. Používateľ tak získa väčšie presklenie. Dôležitým aspektom, ktorý môže ovplyvniť výber okna vo verzii Slim, môže byť skutočnosť, že tu ponúkame ako štandard oceľ uzavretú v ráme.

Základným prvkom, ktorý by sme mali brať do úvahy pri nákupe okien, je výber farby fólie. Farba nepochybne dodáva našim výrobkom individuálny vzhľad. Všetky okná vyrobené systémom Ideal 5000 sú dostupné v širokej škále hladkých farieb aj farieb imitujúcich drevo. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné.

Neobyčajne zaujímavý vzhľad môžu oknám vyrobených v základnej verzii systému Ideal 5000 dodať hliníkové kryty Aluskin. Riešenie, ktoré sa v krajinách západnej Európy teší mimoriadne vysokej popularite, dodáva oknám nielen individuálny charakter, ale aj zvyšuje ich tepelnoizolačné a akustické vlastnosti. Kryty Aluskin znamenajú tiež pestrofarebnú škálu farieb, ktoré sú pre výrobky z PVC absolútne netypické. Kryty môžu byť v akejkoľvek farbe z palety RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov.

Farby