Plastové okno Aluplast IDEAL 4000

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • 5-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 70 mm,
 • v štandarde otvorená oceľ s hrúbkou 1,5 mm,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • kovanie štandardne vybavené dvomi bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
 • biele, hnedé a antracite jadro,
 • možnosť výroby okien s rámom na rekonštrukciu,
 • systém vybavený 2 tesneniami,
 • zasklenie sklami do hrúbky 42 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
 • k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
 • možnosť použitia hliníkových krytov Aluskin,
 • možnosť použitia skrytého kovania,
 • možnosť montáže centrálnej kľučky,
 • odporúčané použitie v bytovkách.

Technológia

Požiadavky na okenné produkty rastú každým dňom. Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť funkčnosť a bezpečnosť okien.

Štandardne sa okná vyrábajú na základe systému Ideal 4000, vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu na jednom krídle a čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku. Dôležitým prvkom kovania je stredový prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Štandardne dopĺňa všetky kovania na krídlovo-výklopné okná blokovanie nesprávnej polohy kľučky. Ďalším funkčným prvkom je nôžka mikrovetrania, ktorá umožňuje štrbinové vetranie.

Triedu odolnosti proti vlámaniu okien určite zvýši väčší počet závesov odolných proti vlámaniu, špeciálna kľučka s kľúčom a štítok odolný proti odvŕtaniu, čo je podložka, ktorá sa montuje na kazetu vložky. Okná môžu byť tiež vybavené kovaním spĺňajúcim požiadavky tried WK1 a WK2.

Okná vyrobené na základe systému Ideal 4000 odporúčame vybaviť kovaním s tzv. stupňovitým vyklápaním. Táto funkcia umožňuje vyklopiť krídlo v niekoľkých polohách – od minimálneho odklopenia až po vyklopenie. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke, ktorá umožňuje po otvorení okna aretovať jeho krídlo v ľubovoľnej polohe. Obe položky z našej ponuky zjednodušujú vetranie, čím zaručujú, že sa izby budú vetrať v dostatočnej miere. Napriek tomu je okno vždy potrebné vybaviť difúzorom. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Špeciálne doplnky

Voľba doplnkov zvyčajne znamená výber dodatočných funkcií, ktoré okno získa. Jednou z najdôležitejších vecí, o ktoré sa treba postarať, je funkcia vetrania. Odporúča sa inštalácia difúzorov, ktoré zabezpečia stály prísun čerstvého vzduchu dovnútra a zabraňujú zvýšeniu vlhkosti v miestnosti.

Aby ste zaistili bezpečnosť detí v miestnostiach, siahnite po kľučke Hoppe Secustik s kľúčom alebo po kovaní s anglickým vyklápaním. Aký je medzi nimi rozdiel? Kľučka s kľúčom úplne zablokuje možnosť otvárania okna. Mechanizmus s anglickým vyklápaním zablokuje možnosť otvorenia okna, ponecháva však možnosť jeho vyklopenia.

Pohodlný pobyt v izbách zabezpečí montáž sieťok proti hmyzu. Je to najefektívnejšia ochrana proti hmyzu. Naša ponuka sieťok proti hmyzu je extrémne široká. V závislosti od vašich potrieb ponúkame fixné, posuvné alebo rolovacie sieťky.

Veľmi zaujímavou ponukou sú aj sieťky proti smogu. Sieťky proti smogu chránia nielen pred smogom, ale aj hubami, morskou soľou, semenami rastlín, peľom, roztočmi, hmyzom, a dokonca pred sprejmi, dymom alebo prachom. V zime sú ideálnou ochranou proti smogu, na jar sú záchranou pre alergikov a v lete plnia úlohu sieťky proti hmyzu. Sieťky proti smogupredstavujú testované a overené riešenie, ktoré si zachováva svoje filtračné vlastnosti 3 roky.

Investorom, ktorí chcú, aby ich okná nadobudli trochu viac elegantný vzhľad, odporúčame doplniť okná ozdobnými stĺpikmi. Stĺpiky plnia hlavne dekoratívnu funkciu. Môžeme použiť vnútrosklené stĺpiky a nalepované stĺpiky. V závislosti od typu sa vybrané stĺpiky umiestňujú medzi sklenené tabule alebo nalepujú na povrch skla.

Rekonštrukcia

Montáž nových okien z PVC bez nutnosti demontáže starých okenných rámov? Je to možné! Pomocou systému Ideal 4000 zhotovujeme mimoriadne funkčné rekonštrukčné okná. Okná majú špeciálne skonštruovaný rám s tzv. maskovacou plutvou, ktorá vytvára estetický obal na vnútornej strane namontovaného okna. Z vonkajšej strany je možné použiť špeciálne obkladacie profily. Montáž rekonštrukčných okien si nevyžaduje demontáž starých okenných rámov. Preto nehrozí riziko poškodenia fasády budovy a čas potrebný na montáž okien sa skracuje na minimum.

Špecifikácie:

 • 5-komorový systém,
 • stavebná hĺbka 70 mm,
 • rekonštrukčná plutva s dĺžkou 40 mm alebo 65 mm s možnosťou odrezania na ľubovoľné rozmery,
 • biele a hnedé jadro,
 • systém vybavený 2 tesneniami,
 • zasklenie sklami do hrúbky 41 mm.

Estetika

Ponúkame kompletnú škálu riešení, vďaka ktorým okná okrem funkčných vlastností získavajú aj estetické vlastnosti.

Základnou možnosťou dodať oknám individuálny štýl je výber farby a štruktúry fólie. Ponúkame kompletnú paletu hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Okná z PVC môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Úplnou novinkou je fólia Full colour. Fóliou pokrývame nielen rám, ale aj drážky, hrany krídel a ďalšie prvky, ktoré nie sú viditeľné, keď je okno zatvorené, ale vidno ich po jeho otvorení. Zákazníci si môžu tiež vybrať tvar povrchu okenného krídla. Ponúkame ho v dvoch variantoch – Round-line (zaoblený) a Soft-line(rovný).

Ak si chcete vychutnať najvyššiu úroveň estetickosti okien, stojí za povšimnutie aj ďalšia položka z našej ponuky. Hliníkové kryty Aluskin sú kombináciou tepelnoizolačných parametrov, ktoré zaručujú okná z PVC, a estetických hodnôt, ktoré predstavujú okná z hliníka. Budova tak získa úplne iný vzhľad. Hliníkové kryty okien z PVC sú k dispozícii v plnom rozsahu palety farieb RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov.

Nezvyčajnú estetickosť dodá oknám kovanie Multi-Power, t.j. tzv. skryté kovanie. Všetky jeho prvky sú skryté v zlome a pri zatvorenom krídle kovanie vôbec nevidno. Toto riešenie ovplyvňuje nielen estetickosť výrobku, ale umožňuje aj odstránenie tepelných mostov.

Farby