Plastové okno Aluplast IDEAL 8000

Technická špecifikácia

 • profil triedy B,
 • 6-komorová konštrukcia,
 • stavebná hĺbka 85 mm,
 • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • biele a hnedé jadro,
 • možnosť vyrobiť modernou technológiou V-Perfect,
 • systém vybavený 3 tesneniami,
 • kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
 • zasklenie sklami do hrúbky 51 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • k dispozícii vo verzii s plochým krídlom alebo oblým krídlom,
 • možnosť použitia hliníkových krytov Aluskin,
 • možnosť použitia skrytého kovania,
 • odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

Technológia

Výrobný proces je mimoriadne dôležitý a použitie vhodných technológií sa nepochybne prejavuje na zlepšení úžitkových parametrov okien a dverí. Preto neustále investujeme do strojového parku a zlepšujeme výrobnú technológiu našich okien. Ako prví na svete sme sa rozhodli zaviesť technológiu V-Perfect v sériovej výrobe.

Vďaka tomu sme schopní ponúknuť našim zákazníkom najvyššiu kvalitu a precízne vyrobené okná a dvere. Okná systému Ideal 8000 voliteľne vyrobíme aj pomocou technológie V-Perfect. V tomto prípade sa spoje robia bez vyplavenia zvaru, čím rohy okien získajú neobyčajne estetický vzhľad. Miesto spojenia profilov sa stáva prakticky neviditeľným. Technológiou V-Perfect spájame biele aj fóliované profily.

Zákazníkom hľadajúcim alternatívne riešenia odporúčame aj okná s pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik nie je ničím iným ako prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni.

Veľmi zaujímavou ponukou sú aj sieťky proti smogu. Sieťky proti smogu chránia nielen pred smogom, ale aj hubami, morskou soľou, semenami rastlín, peľom, roztočmi, hmyzom, a dokonca pred sprejmi, dymom alebo prachom. V zime sú ideálnou ochranou proti smogu, na jar sú záchranou pre alergikov a v lete plnia úlohu sieťky proti hmyzu. Sieťky proti smogu predstavujú testované a overené riešenie, ktoré si zachováva svoje filtračné vlastnosti 3 roky.

Bezpečnosť

Energetická úspora

O bezpečnosť našich okien sa stará predovšetkým to, čo nie je viditeľné voľným okom, t. j. jeho kovanie.

Okná vyrobené na základe systému 8000 sú vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Výber kovania závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. V štandarde je okno vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu na jednom krídle a čapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Dôležitým prvkom kovania je vnútorný stredový prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Ako jeden z mála výrobcov dopĺňame štandardne všetky kovania krídlovo-výklopných okien blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Je integrovaná so zdvíhačom krídla.

Kovanie Maco Multi-Matic vytvára veľké možnosti. Bez problémov sa dá doplniť ďalšími závesmi odolnými proti vlámaniu a inými prvkami. Ak chcete získať okno s najvyššími bezpečnostnými parametrami, odporúčame ho vybaviť sklom odolným proti vlámaniu alebo tvrdeným sklom a kľučkami Hoppe Secustik s kľúčom. Ponúkame tiež kovanie spĺňajúce požiadavky tried WK1 a WK2.

Ďalšou ochranou proti vlámaniu môžu byť kontaktné snímače a poplachová slučka v skle. Kontaktné snímače nie sú nič iné ako magnetické snímače otvorenia okien. Alarm sa spustí, keď kovanie zmení polohu. Druhé riešenie - poplachová slučka - sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Z roka na rok rastie počet zákazníkov, ktorí si vyberajú domové okná a rozhodujú sa hlavne podľa ukazovateľov tepelnej izolácie výrobku. Spotrebitelia sa čoraz viac rozhodujú pre výber výrobkov šetriacich energiou, čím môžu znížiť svoje náklady na energiu.

Ideal 8000 je najteplejší systém z rodiny profilov Aluplast. Vytvára veľké možnosti. Jeho stavebná hĺbka umožňuje osadenie zasklením s hrúbkou až 51 mm. Zákazníkom, ktorí oceňujú kvalitu výrobku, odporúčame dodatočné vybavenie okien hrubším štvorsklom a teplým dištančným rámikom. Takto pripravené okno získa bez najmenších problémov koeficient priestupu tepla, vyžadovaný pre okná používané v pasívnych stavbách.

Odporúčame tiež, aby ste si pozreli jednu z najnovších položiek v našej ponuke. Sklá Climaplus 4S sú úplnou novinkou a majú selektívny povlak, ktorý znižuje nielen náklady na vykurovanie, ale aj na klimatizáciu miestností v teplom počasí. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať v miestnosti príjemnú vnútornú teplotu. V zime bude sklo Climaplus 4S efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra. Sklo sa odporúča predovšetkým na použitie vo väčších výškach s veľkým presklením na južnej, juhozápadnej a juhovýchodnej strane.

Estetika

Okná sú čoraz viac aj dekoratívnym prvkom. Existuje mnoho spôsobov, ako z nich urobiť pozoruhodnú ozdobu celej budovy aj interiéru. Pre svojich zákazníkov máme niekoľko návrhov.

Základnou voľbou je farba a štruktúra fólie. Disponujeme širokou škálou hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Súčasná technológia nám umožňuje aplikovať fóliu jednostranne, obojstranne a dvojfarebne z každej strany inak.

Zákazníkom, ktorí hľadajú inovatívne riešenia, odporúčame hliníkové kryty Aluskin. Vďaka nim získa povrch okien vyhotovenie typické pre hliníkové okná. Ide o najlepšiu kombináciu tepelnoizolačných parametrov, ktoré zaručujú okná z PVC, a estetických hodnôt, ktoré predstavujú okná z hliníka. Kryty Aluskin znamenajú tiež pestrofarebnú škálu farieb, ktoré sú pre výrobky z PVC úplne netypické. Kryty môžu byť v akejkoľvek farbe z palety RAL. Ponúkame tiež širokú škálu štrukturálnych lakov.

Aby sme ešte viac zvýšili estetickú hodnotu okien, môžeme ich vybaviť kovaním Multi-Power, čiže tzv. skrytým kovaním. Kovanie je skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Vďaka tejto úprave získava okno elegantný vzhľad a jeho konštrukcia sa stáva mimoriadne vyváženou. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla. Závesy používané v prípade skrytého kovania sú charakteristické vyššou nosnosťou a samotné okno získava vlastnosti odolnosti proti vlámaniu. Sú tiež teplejšie, pretože skryté kovanie zabraňuje vzniku tepelných mostov.